JOBURI DISPONIBILE LA
PENNY

Resposabil calitate marca proprie (perioada determinata 2 ani)

CANDIDATUL IDEAL

  • Studii superioare finalizate in industria alimentara;
  • Experienta de minim 2 ani in sectorul alimentar, cu atributii in domeniul calitatii si sigurantei alimentare;
  • Cursuri  de management al  sigurantei alimentului conform ISO 22000/FSSC 22000, IFS/BRC si de auditor intern conform ISO 19011 ;
  • Cunostinte solide ale legislatiei aplicabile in domeniul etichetarii, calitatii si sigurantei alimentare;
  • Cunostinte de limba engleza la nivel cel putin mediu;
  • Experienta in folosirea pachetului MS Office (Word, Excel, etc);
  • Limba germana constituie un avantaj;
  • Permis conducere categoria B;
  • Capacitatea de a lucra atat independent, cat si in echip?
  • Abilitati de  comunicare, orientare catre rezultat, organizare, atentie la detalii.

RESPONSABILITĂȚI

RESPONSABILITATI

Gestionare produse marca proprie

-stabileste cerintele de calitate ale produselor marca proprie in caietele de sarcini pregatite pentru licitatie, in colaborare cu dep. Achizitii;

-analizeaza documentatia aferenta produselor si furnizorilor;

- evalueaza produsele prin verificari senzoriale ;

-intocmeste specificatia de produs;

-stabileste informatiile de etichetare pentru produse in conformitate cu prevederile legale si cerintele REWE;

-preia produsele in planul de control si urmareste realizarea acestuia;

-stabileste parametrii analitici aferenti produselor in vederea determinariilor de laborator;

-verifica rezultate analizelor si stabileste masurile in situatille de neconformitate;

-gestioneaza documentatia aferenta produselor si furnizorilor si se asigura de disponibilitatea acesteia inainte de listarea produselor, conform procedurilor interne;

-planifica si efectueaza evaluarile comparative ale produselor si stabileste masurile de imbunatatire;

- intocmeste rapoarte cu datele referitoare la calitatea produselor.

-verifica periodic statusul certificarilor unitatilor de productie marci proprii;

Auditare furnizori produse marca proprie

-planifica auditarea periodica a furnizorilor de produse marca proprie;

-efectueaza audituri la furnizorii potentiali sau in cazul unor suspiciuni, daca este cazul;

-analizeaza rapoartele de audit, stabileste masurile in cazul unor abateri semnificative si informeaza achizitorul si superiorul ierarhic.

-urmareste inchiderea neconformitatilor constatate la auditurile la furnizori.

Alte responsabilitati

  • Stabileste masurile in cazul constatarii unor  neconformitati in grupa de produse gestionate
  • Coopereaza cu autoritatile in cazul unor plangeri oficiale privind produsele;
  • Participa la diferite proiecte din cadrul dep (ex. intocmire/ revizie proceduri).

BENEFICII

•asigurare medical? privat?;
•tichete de mas?;
•tichete cadou;
•zile suplimentare pentru concediu de odihn?;
•zile libere suplimentare pentru evenimente (ex: zi de na?tere, schimbare domiciliu, voluntariat etc.)
•bookster

DEPARTAMENT

Sediul central

Orașe

PERIOADA

05.07.2022 - 06.08.2022

Extensii acceptate: pdf, doc, docx. Maxim 20MB.