JOBURI DISPONIBILE LA
PENNY

Specialist Licitatii - Bucuresti

CANDIDATUL IDEAL

  • Studii superioare tehnice (inginerie economica, inginer constructor, instalatii, arhitectura)
  • Buna cunoastere a pietei de constructii din tara si din afara acesteia. (Furnizori, firme, produse, servicii)
  • Cunosterea generala a procesului de licitatii in constructii
  • Cunostinte in domeniul management-ului de proiect constitie un avantaj
  • Experienta pe pozitie similara de minim un an
  • Experienta in executie constituie un avantaj
  • Responsabil, Ordonat, Muncitor, Orientat catre solutii
  • Capacitate de analiza si sinteza a datelor
  • Capacitate de optimizare a proceselor de achizitie a materialelor sau a lucrarilor
  • Cunostinte de operare PC: MS Office (Excel – nivel avansat), Autocad etc – experienta de lucru cu o platforma de licitatie constituie un avantaj;
  • Limbi straine: engleza – mediu, germana (avantaj);
  • Permis de conducere categoria B

RESPONSABILITĂȚI

Realizeaza licitatii pe proiect si generale in cadrul departamentului de constructii

    • Realizeaza calendarul anual de licitatii*
    • Realizeaza caietul de sarcini si programul licitatiei*
    • Realizeaza lista cu posibili furnizori*
    • Verifica documentatia de licitatie si incarca documentatia in platforma de licitatie
    • Conduce realizarea licitatiei efective (prin platforma electronica de licitatii)
    • Realizeaza corespondenta cu furnizorii si beneficiarul licitatiei
    • Realizeaza negocieri cu ofertantii (intocmirea proceselor verbale de negociere)*
    • Evalueaza oferte, analizeaza rezultatele si prezinta catre beneficiarul licitatiei rezultatul ii termenii contractuali negociati în urma finalizarii licitatiilor
    • Face anunturile de castigare si multumire
    • Arhiveaza documentatia conform procedurii

*Impreuna cu beneficiarul licitatiei (derulatorul de contract)

Exemple de licitatii ce pot fi realizate: Antreprenor General Magazin, Brasament electric, Proiectare generala, Servicii de dirigentie de santier, Panouri fotovoltaice, Instalatii pentru constructii, Elemente de constructii (panouri, structure, gresie etc)

Generale:

  • Cunoaste, asigura si respecta, in relatia cu furnizorul, a Codului de bune practice
  • Urmareste respectarea standardelor REWE, a normelor europene si a legislatiei in vigoare
  • Actualizeaza tabelul cu status licitatii
  • Analizeaza preturile si solutiile din proiecte si face propuneri de imbunatatire
  • Realizeaza evaluari (si pe teren) a furnizorilor de bunuri si servicii
  • Analizeaza si propune imbunatatirea proceselor si procedurilor
  • Realizeaza economii anuale prin eficientizarea licitatiilor, alegerea partenerilor contractuali, alegrea corecta a produselor si serviciilor
  • Participa la intalnirile de profil nationale si internationale

BENEFICII

  • Rasplatim cu drag eficienta, implicarea si oferim: Bonus de performanta si masina de serviciu
  • Ne dorim pentru angajati un echilibru intre viata personala si cea profesionala si oferim: Tichete de masa si tichete cadou; Zile suplimentare pentru concediu de odihna; Asigurare de sanatate
  • Viitorul nostru esti tu si crestem odata cu tine. Iti oferim perspective de dezvoltare intr-un mediu de lucru sigur si dinamic si beneficiezi de: Traininguri/cursuri adaptate nevoilor tale, Bookster, Teambuilding, Programe de wellbeing, Posibilitatea de a te implica in proiecte foarte dinamice si extrem de interesante

DEPARTAMENT

Sediul central

Orașe

Stefanestii de Jos

PERIOADA

14.10.2020 - 08.02.2021

Extensii acceptate: pdf, doc, docx. Maxim 20MB.